29. 7. 2020

Nepečený banánový


Další výborný a rýchly nepečený. A banánový. Také ja môžem :-).


Potrebujeme: 
300 g maslové sušienky
3 bal.vanilkový puding
9 PL kryštálový cukor
1 l mlieko
200 g maslo
4 PL kyslá smotana
banány
200 ml smotana na šľahanie
     Ja som použila o niečo viac sušienok ako je hore uvedené, pretože v pôvodnom recepte sa na spodok sušienky nedávali ale ja som sa ich tam rozhodla dať, lebo som nevedela, či a ako po stuhnutí sa bude dať koláč vybrať. 
Mala som doma čokoládové sušienky, tak som použila tie. Dajte si aké chcete ak vôbec dáte. Mne takto koláč chutil, dcéra povedala, že som tie čoko sušienky tam dávať nemusela :-). Koláč krásne stuhol, takže aj bez sušienok ho pekne s nejakým širším podberákom vyberiete. 

     Do formy s rozmermi 35 x 25 som si ledajako naukladala spomínané čokoládové sušienky. Trošku som si formu hlavne po bokoch vymastila maslom. Ak použijete plech väčší, je to ok, koláč bude nižší.

     Uvaríme si puding štandartným spôsobom - v malom množstve mlieka rozmiešame pudingy, do zvyšného pridáme cukor, necháme cukor rozpustiť a vlejeme do neho mlieko s pudingami. Odstavíme z tepla a ešte do teplého vmiešame na kúsky nakrájané maslo a necháme ho za občasného miešania rozpustiť v pudingu. Pridáme kyslú smotanu a premiešame. 


     Pridáme tých 300 g sušienok nalámalých alebo nasekaných nadrobno. Ja som bola v časovej tiesni, tak som sa s nimi nebabrala a ako vidíte na fotke /kde tie sušienky v pudingu nevyzerajú teda lákavo :-))) / nalámala som ich hocijako - väčšie, menšie kúsky. Akože v koláči to vôbec nevadí. 
Premiešame celú masu.
     Na už poukladané sušienky na spodku formy navrstvíme polovicu pudingovej hmoty, uhladíme ju a ukladáme rozkrojené banány.
     Znova uložíme druhú polovicu pudingu, na to vyšľahanú šľahačku a necháme vychladnúť. 
Ozdobíme.Zdroj: bozskenapady.sk

   

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára