20. 3. 2016

Nutela cupcakes....

.... mascarpone krém vo vnútri a kávový krém navrchu :-). Tak toto ja môžem. Recept som zložila z dvoch odlišných, pretože som veľmi chcela skúsiť nutelové mufinky a zase plnky z druhého receptu a to aj to som ho našla 5 minút pred začiatkom pečenia :-). Hovorím - nikdy ja nemám presne stanovené, čo budem piecť. To som ja. 
     Inak aj čisté nutelové mufiny sú fantastické. Potrebujeme: 
Mufiny: 
100 g masla
125 g práškový cukor
citrónová kôra /používam zo sáčku/
2 vajcia
200 g hladká múka
1 ČL prášok do pečiva
100 ml mlieko
1 ČL vanilkový extrakt
nutela

Mascarpone plnka:
250 g mascarpone
2 ČL mlieka
120 g práškový cukor

Kávový krém:
110 g roztopená čokoláda
85 g mäkké maslo
3 PL mlieka
1 ČL instantná káva
vanilkový cukor
štípka soli
cca 200 g práškový cukor / bolo dané 300 g, no mne sa to zdalo príliš, ja som dala 220 g /.Mäkké maslo s cukrom vymiešame a pridáme po jednom vajíčka. Premiešame a pridáme citrónovú kôru /od oka/ a vanilkový extrakt. Zmiešame si hladkú múku s práškom do pečiva a striedavo s mliekom ho pridávame do zmesi. Vymiešame. Naložíme cesto do mufinkových košíčkov, na cesto dáme po malej lyžičke nutely a špajlou premiešame. Ide to ťažšie - ak Vám viac z nutely zostane na vrchu, nutela sa upečie do chrumkava a ak sa Vám dostane na spodok, zostane vláčnejšia. 
Pečieme na 180°C cca 20 minút. Úžasné chrumkavé a voňavé :-). 

Do mufínok si urobíme otvory a naplníme mascarpone krémom, na ktorý si všetky ingrediencie vyšľaháme . 

     Kávový krém: Mäkké maslo vymiešame s 3 PL mlieka a 1 ČL instantnej kávy. No a toto keď som vyšľahala, tak som si myslela, že sa mi to zgrclo a nebude z toho nič. Tak som zobrala varešku a tú trošku masla s mliekom som premiešala. Potom to bolo OK. Pridáme vanilkový cukor a štípku soli a znova premiešame. Za stáleho miešania pridávame práškový cukor a nakoniec roztopenú čokoládu. Krém je úžasný. Nanesieme na mufinky a už si len užívame tú príjemnú a príjemne sladkú chuť :-).Zdroj: angiebaker.com, cookaround.com
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára