4. 6. 2018

Apple crumble s nutelou

   
     Mám jednu čarovnú, maličkú a za pár korún kúpenu knižočku s ozaj výbornými a chutnými receptami :-) a v každom z nich je použitá nutela :-). Tam som sa inšpirovala aj týmto vďačným, rýchlym a chutným receptom.      Ja by som si teda dala crumble aj s rebarborou, broskyňami, s egrešmi alebo so slivkami, ale keďže u nás doma bežia len jablká, tak som vôbec nerozmýšľala, aké ovocie použiť :-). A keď si naservírujete zmrzlinu k tomu, dokonalý dezert !!
Potrebujeme: 
cca 6 jabĺk
90 g nutely
80 g studené maslo
60 g cukru /ja som použila hnedý/
120 g hladkej múky
40 g mletých mandlí 


     Predhrejeme si rúru na 180°C. Umyjeme, ošúpeme a nakrájame jablká na malé kúsky. Rozložíme ich do fakt malej zapekacej formy / ja som použila formu rozmerov 23 x 15 /. Vložte nutelu v pohári na pár sekúnd do misky s horúcou vodou a polejte ňou jablká, premiešajte.      Do inej misky si nakrájame maslo na malé kúsky, pridáme hnedý cukor, múku a mleté mandle. Premiešávame zmes v prstoch, kým nám nevznikne hrudkovitá zmes - strúhanka. 
     Posypeme zmes na jablká s nutelou a pečieme cca 25 minút, kým strúhanka na vrchu nie je zlatohnedá.      Podávame najlepšie teplé :-). 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára