5. 7. 2015

Malinový cheesecake

Adrika, tak toto je niečo úžasné. Famózny koláčik. Sýty. Nepresladený. Woow !!! Začala som ho robiť dosť neskoro a malinovp plnku som šľahala o jednej ráno !!!! No čo už...
Tento cheesecake som robila do tortovej formy o priemere 27 cm, len tak tak mi všetko vošlo do formy, ale vošlo :-)). Tortička je vyššia, všetko pekne stuhlo, len o treba držať v chlade, pretože predsa trošku povolí. Mala som trošku obavu, keď som odoberala obrúč z formy, išla ťažšie, musela som s nožom presť po celom okraji, ale dopadlo to dobre. Vidieť aj na fotke :-). Pred podávaním bol celú noc v chladničke. 
Je fakt úžasný, preto ho posúvam ďalej, ak sa Adrika neurazí. Ale odolať jej dobrotám je fakt taaak ťažkééé... :-). 
Potrebujeme:
Sušienkový základ:
300g maslových sušienok
80g rozpusteného masla
Svetlá plnka:
500g mascarpone
500g tvarohu /použila som hrudkovitý/
nastruhaná kôra z citróna /použila som sušenú/
250g cukru
3 PL solamylu
7 vajec
Malinová plnka:
550g malín /čerstvé, mrazené..../
500 ml smotany na šľahanie
cca 5 PL práškového cukru /alebo ako kto má rád sladké - ja mám sladké rád a tých 5 PL mi bohato stačilo/.
15 g práškovej želatiny
1 KL vanilkového extraktu
Poleva:
smotana na šľahanie
biela čokoládaSušienky si pomrvíme, pomelieme, kto ako chce a zmiešame s rozpusteným maslom. Natlačíme ich do formy a dáme do chladu. Svetlú plnku si pripravíme zmiešaním tvarohu, mascarpone, cukru, solamylu, citrónovej kôry. Keďže som použila hrudkovitý tvaroh, ručným mixerom som zmes ešte premixovala. Tak som postupne po jednom pridávala vajíčka, po každom vajíčku som zmes premiešala mixérom. Zmes vylejeme na vychladený sušienkový základ a pečieme prvých 15 minút na 175°C a ďalších cca 40 minút na 120-130°C. Myslím, že som po čase zvýšila na 130°C, lebo sa mi to zdalo stále riedké. Ja som túto zmes neprikryvala papierom na pečenie. Plnku sa snažíme po vybratí poriadne vychladiť. Ja som ju nemala riadne vychladenú, pretože čas nepustil a síce som sa bála, čo sa stane po nanesení malinovej plnky na nie celkom vychladenú tvarohovú plnku, všetko bolo OK. Pozor...tvarohovú plnku som ale nemala teplú, bola letná. 
Na malinovú plnku si 350g malín rozmixujeme. Kto použije mrazené maliny, nechá najprv rozmraziť. Prepasírujeme ich aby sme sa zbavili jadierok. Želatinu si rozpustime v cca 4 PL vody. 
Šľahačkovú smotanu si vyšľaháme s práškovým cukrom dotuha. 
Taaakže ....rozpustenú želatinu si trošku zahrejeme a pridáme do nej 2 PL z prepasírovaných malín. Premiešame a vlejeme späť k prepasírovaným malinám/ktoré by mali mať izbovú teplotu aby sa v želatine nevytvorili hrčky. Pridáme kávovú lyžičku vanilkového extraktu. Vlejeme do vyšľahanej smotany a prešľaháme. 


Vsypeme tam ostatok malín, premiešame a vylejeme na vychladenú tvarohovú plnku. Odložíme do chladničky poriadne stuhnúť. 
Na polevu som zmiešala sľahačkovú smotanu s bielou čokoládou  od oka, ohriala na plyne a poliala. 

Užite si. Máte čo !!!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára