17. 7. 2014

Sacherová s kávovým krémom

     Sacherovú tortu milujeme. Doteraz som robila stále klasickú s džemom. Dcéra nedávno slávila 18-te narodeniny. Mala som pripravenú jednu super vyzerajúcu a myslím - podľa ingrediencií, že aj super chuťovú tortu, ktorú som si pedantne preložila z anglickej knihy. Potom prišiel manžel, ktorý povedal, aby som si ju nechala na inokedy - predsa - nový recept, neviem či sa podarí, ako sa podarí....tak som sa znova uchýlila k sacherovej, no tentokrát som vyskúšala recept s kávovým krémom, a musím povedať, že bola vynikajúúúca. Moja mamka povedala, že lepšiu tortu nejedla. A to je fakt !

Potrebujeme
Korpus:
5 vajec
180g kryštálového cukru
300ml oleja
70g hladkej múky
35g hrubej múky
1 prášok do pečiva
50g kakaa
Krém:
300 ml mlieka
1 Zlatý klas
1 PL instantnej kávy
1 PL mletej kávy
75g kryštálového cukru
250g masla

džem
čokoláda na varenie
margarín /maslo/


     Žĺtka si oddelíme od bielkov. Tieto si vyšľaháme s cukrom dotuha. V druhej miske si vyšľaháme žĺtka, pričom postupne prilievame olej. Zmiešame si obe múky, kakao a prášok do pečiva a primiešame k žĺtkom. Pridáme vyšľahaný sneh z bielkov. Cesto vylejeme do okrúhlej formy vyloženej papierom na pečenie a pečieme na cca 200°C. Špajlou skúšame upečenie cesta, ktoré následne vyberieme, necháme vychladnúť, rozrežeme na 2 alebo 3 časti. / ja som rozrezala na 3x a jednotlivé časti boli dosť krehké/.
     Spodnú časť korpusu natrieme džemom, nanesieme časť krému, dáme druhú časť korpusu, natrieme krémom, pričom časť či necháme na vrch torty. Tortu pozliepame, na vrch a po bokoch natrieme posledné zvyšky krému /bolo ho len tak tak/.
     Pripravíme si čokoladovú polevu, ktorú ja zvyčajne robím "od oka", pridávam buď maslo alebo margarín. Tortu ňou polejeme a ozdobíme ako chceme. Ja som po bokoch dala mandle, lebo vyzerala všelijako, len nie rovno.
     Moja torta nie je ozdobená noblesne, ale čo tam po tom, keď sa jedla jedna radosť. 
     Odporúčam !      A mojej 18-stke prajem všetko najlepšie !!!! Ľubim veľmi, veľmi, veľmi... !

1 komentár:

  1. Teda... neviem, prečo vzhľad svojej torty nedoceňuješ.. Mne sa naozaj veľmi páči. Viac ako kadejajké prezdobené marcipánom poťahované, navrchu s rôznymi figúrkami a hovadinkami... Také keď vidím, si pripadám, ako v hračkárskom obchode.
    Toto vyzerá byť mňamová torta od mamy s láskou upečená, ktorá chutí ako pohladkanie od mamy.
    Martinka, máš krásnu dcéru.
    Tvoj receptík na tortu si uložím, isto sa mi zíde. Vďaka :-)

    OdpovedaťOdstrániť